Pompa insulinowa dla dzieci, czyli wygoda i zdrowie w jednym!

0
1293
Pompa insulinowa dla dzieci, czyli wygoda i zdrowie w jednym!

Cukrzyca to przewlekła choroba, na którą zapadają zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla każdego, bez względu na wiek, zmierzenie się z nią, jest niezwykle trudnym zadaniem, jednak dla najmłodszych bywa to wyjątkowo uciążliwe. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nie tylko specjaliści, którzy służą w każdej chwili radą i profesjonalnym wsparciem, ale także producenci pomp insulinowych dla dzieci oraz różnorodnych akcesoriów. To właśnie dzięki nim maluchy mogą łatwiej radzić sobie z chorobą!

Przyczyny cukrzycy u dzieci

U dzieci mogą wystąpić dwa rodzaje cukrzycy: typu 1. i typu 2. Pierwsza z nich to choroba immunologiczna, na którą nie ma się wpływu, a powodem jej pojawienia się mogą być czynniki genetyczne. Cukrzyca typu 2. występuje niestety coraz częściej u najmłodszych, a wpływ na to ma szereg niezdrowych nawyków, takich jak: dieta typu fast-food czy unikanie wysiłku fizycznego. Nadwaga, brak ruchu to najczęstsze przyczyny choroby, jednak nie można tutaj nie wspomnieć także o czynnikach genetycznych, które zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę.

Pompy insulinowe dla dzieci – co to takiego?

Pompy insulinowe dla dzieci niczym nie różnią się od tych, które są przeznaczone dla osób dorosłych. Ich zadaniem jest regularne i bezpieczne aplikowanie insuliny do organizmu. Pompy insulinowe zapewniają najlepszy, najwygodniejszy sposób dawkowania, bowiem eliminują konieczność ciągłego nakłuwania opuszków palców. W sprzedaży znaleźć można urządzenia tego typu, które wszczepia się pod skórę dziecka i wymienia raz na około trzy miesiące, co sprawia, że maluch jest bezpieczny przez bardzo długi czas!

Jak oswoić się z cukrzycą?

Świadomość objawów oraz przebiegu choroby jest niezwykle istotna zarówno dla samych cukrzyków, jak i członków ich rodziny. Z pomocą przychodzą autorzy różnorodnych publikacji, które w bardzo przystępny sposób wyjaśniają, czym jest cukrzyca i jak sobie z nią radzić. Dla najmłodszych specjaliści przygotowali wiele bajek oraz opowieści, które pomagają oswoić się z chorobą. Dla nieco starszych dzieci dostępne są także poradniki, które ułatwiają jej zrozumienie.

W oswojeniu choroby przychodzą z pomocą także producenci, którzy dostarczają na rynek różnorodne, atestowane akcesoria do pomp insulinowych, które sprawiają, że te urządzenia medyczne zyskują bardziej przyjazny i indywidualny charakter. Wśród dodatków tego typu znaleźć można atrakcyjne pod względem wizualnym etui, futerały, kieszenie, pasy, klipsy. Ponadto w ofercie pojawiają się maskotki, zamykane na zamek błyskawiczny, w których można umieścić pompę insulinową na czas snu.

Przed dziećmi, które zachorowały na cukrzycę stoi ogromne wyzwanie: zrozumienie choroby i nauczenie się życia ze wszystkimi jej objawami. Warto zatem nieco ułatwić im to  skomplikowane zadanie i uczynić, by długa droga z chorobą była choć trochę mniej kręta.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here