Problem łysienia

0
1248
Problem łysienia

Wśród wielu dolegliwości w dwudziestym pierwszym wieku jest i taka, jak łysienie. Jeszcze trzydzieści lat temu mało który mężczyzna posiadał łysinę. A dziś mało który mężczyzna posiada ładne i zdrowe włosy.

Zazwyczaj panowie już po dwudziestym roku życia zauważają u siebie rozpoczynające się łysienie. Są to zakola na czole, albo łysienie na czubku głowy. Mało tego, to również kobiety zaczynają u siebie na czubku głowy zauważać mniej włosów i przerzedzone włosy od czubka głowy w dół. Co napawa strachem, bo łysina u mężczyzny, to rzecz można powiedzieć normalna. Lecz u kobiety to tragedia. Oczywiście nie dotyczy to osób chorych i biorących chemię. Gdyż wiadomo, że u tych osób chwilowo nie będzie włosów. Lecz po leczeniu włosy odrosną.

Wiele osób, gdy zauważa u siebie nadmierną utratę włosów, to natychmiast idzie do lekarza i rozpoczyna leczenie łysienia. Lecz, gdy długo nie widać efektów ludzie są tak niecierpliwi, że decydują się na przeszczep włosów. Łysienie jest zawsze objawem choroby polegającej na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Najczęściej występuje łysienie łojotokowe. Jest spowodowane wrażliwością mieszka włosowego na testosteron. Wówczas wytwarzane są coraz słabsze i cieńsze włosy, aż do niewiele widocznych. Łysienie może być również objawem innych chorób, albo reakcji organizmu na przyjmowane leki.

Rozwiązać zagadkę dotyczącą łysienia pomoże klinika medycyny włosa MD Medmix. Trzeba będzie przeprowadzić dokładne badania np. biopsję skóry głowy. Łysienie może mieć również podłoże genetyczne. Leczenie łysienia zależy od rodzaju choroby. Gdy łysienie ma charakter przejściowy wystarczy zastosowanie odżywek na włosy, oraz zmiana nawyków żywieniowych. I postawienie na naturalne metody podczas suszenia włosów, czy ich kręcenia. Jak by nie patrzeć, to łysienie dla każdego nie jest miłe. I dlatego niemalże każdy próbuje go w jakiś sposób maskować. Bo łysienie odbiera pewność siebie, gdyż powstaje myśl, że jest się mniej atrakcyjnym niż ci, którzy posiadają zdrowe i ładne włosy.

Ludzie z tendencją do łysienia wypróbowują przeróżne preparaty, odżywki i szampony, byle tylko zminimalizować wypadnie włosów. I wzmocnić je, aby ponownie zaczęły rosnąć. Oprócz łysienia łojotokowego może być jeszcze łysienie plackowate. To również jedna z chorób skóry głowy i włosów. Do innych chorób należy grzybica, łupież, a nawet siwienie włosów. Siwienie również coraz częściej ma miejsce w bardzo młodym wieku. Gdyż wiele osób już przed trzydziestką zaczyna siwieć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here