„Prosto a efektywnie” – makijaż oczu na wielkie wyjście

0
1003
makijaż oczu

Dobry make-up stworzony z uwzględnieniem walorów urody danej osoby stanowi dopełnienie wieczorowej stylizacji. Jednym z bazowych elementów makijażu jest odpowiednie wyeksponowanie oczu. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób można nadać spojrzeniu wyjątkowego charakteru.

Smokey eyes

Zasadniczym celem makijażu jest zaakcentowanie i podkreślenie oczu. Klasyczny make-up bazuje na czarno-szarych cieniach do powiek. W smokey eyes wykorzystuje się zasadę kontrastu, pozwalającą na wyeksponowanie kształtu oczu oraz barwy tęczówki. Do wykonania makijażu potrzeba dwóch cieni o zróżnicowanej tonacji. W przypadku smokey eyes należy zadbać o dokładne roztarcie kolorów tak, by uzyskać płynne przejście barw. W makijażu warto wykorzystać także eyeliner w celu zaznaczenia górnej i dolnej linii rzęs. W smokey eyes wewnętrzny kącik oka malowany jest delikatnym, perłowym lub matowym odcieniem. W makijażu bardzo często wykorzystywane są sztuczne włoski. Alternatywne rozwiązanie stanowi podkreślenie naturalnych włosków tuszem do rzęs. W przypadku ważnych uroczystości warto wykorzystać wodoodporną maskarę.

Cat eyes

Technika pozwala pomniejszyć oko pod względem optycznym, nadając mu drapieżnego charakteru. Cat eyes nie jest jednak makijażem uniwersalnym. Make-up, nie sprawdzi się bowiem u osób z opadającą powieką lub głęboko osadzonymi oczami. Cat eyes wymaga niezwykłej precyzji. Bazę makijażu stanowi cień do powiek w odcieniu zbliżonym do koloru skóry danej osoby. Za pomocą eyelinera dostępnego np. na stronie Eveline.pl należy zrobić kreskę, stanowiącą przedłużenie rzęs. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie flamastra, pozwalającego na poprowadzenie perfekcyjnej kreski. Kolejny etap stanowi stworzenie linii od źrenicy, łączącej się z poprzednim zarysem. Opalizujący cień można zaaplikować w obrębie zewnętrznego kąciku oka. Górne i dolne rzęsy należy dokładnie wytuszować. Cat eyes świetnie dopełnia się z manicurem w tej samej stylistyce.

Efektowny makijaż oczu nie musi być skomplikowany. Warto jednak pamiętać o zachowaniu precyzji i wykorzystaniu kosmetyków o odpowiedniej jakości. Dzięki nim można nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here