Psychoterapia – sprawdź czy wszystko o niej wiesz

0
1055
psychoterapia

W dzisiejszych czasach pomimo postępu wszelkiego rodzaju źródeł informacji, bardzo mało mówi się o psychoterapii. Być może to dlatego bardzo często boimy się rozmawiać o swoich problemach z innymi. To smutne, chociaż w wielu przypadkach zdarza się, że wśród swoich kolegów czy koleżanek a nawet wśród naszej rodziny. Nie mamy osoby, z którą moglibyśmy szczerze porozmawiać, aby mogła nas wesprzeć w trudnych dla nas chwilach. Z myślą o takich osoba powstała właśnie psychoterapia. Czym ona jest? Jakie są jej rodzaje? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/psychoterapia-czy-wiesz-o-niej-wszystko/

Psychoterapia – co to jest?

Psychoterapia jest to cykl spotkań oraz rozmów ze specjalistą jakim jest psychoterapeuta. Jego zadaniem jest zmiana w funkcjonowaniu zgłaszającej się o pomoc i wsparcie osoby.

W zależności problemu terapię mogą być podzielony na cykl kit kilku spotkań. Bardzo ciężkich przypadkach takie terapię mogą potrwać nawet kilka lat. Dziedziny dotyczące problematyki duchowej czy też psychicznej, są oceniane jako kwestia indywidualna. Inaczej natomiast jest w przypadku dziedzin typowo fizycznych, czyli cielesnych.

Jakie są rodzaje psychoterapii?

Do rodzaji psychoterapii z pewnością możemy zaliczyć:

• terapię poznawczo-behawioralną,

• humanistyczną,

• narracyjną,

• zorientowaną na proces

Ta pierwsza polega na tym że pacjent ma za zadanie oduczyć się nabytych wcześniej zachowań. Do zadań terapii humanistycznej należy praca nad samorozwojem pacjenta. W kwestii terapii narracyjnej założenie jest takie, że każdy jest narratorem swojego życia oraz obserwujemy swój żywot, niezależnie od nas. Terapia zorientowana na proces polega na tym że wpływ między innymi na nasze życie oraz działanie ma sen.

Jeżeli szukamy pomocy z pewnością trafimy na oferty w których będą przedstawiony opcje indywidualny z psychoterapeutą oraz grupowe z innymi osobami które posiadają ten sam przypadek. Dodatkowo psychoterapia posiada opcję, że możemy przejść przez nią z członkami swojej rodziny. Warto jest przemóc sobie i skorzystać z tego typu pomocy. Jeżeli w naszej rodzinie jest problem, ale nie potrafimy go rozwiązać.

Bardzo często jest tak-, że pacjentów klasyfikujący się do terapeuty grupując ich ze względu na wiek. Jest to przecież zrozumiałe. Inaczej będzie się pomagało z rozwinięciem problemu dziecku, a inaczej podejście do problemu będzie miał dorosły, który został zupełnie sam po stracie ukochanej osoby.

Zobacz też: http://www.mamopedia.pl/sposob-odetkac-zmywarke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here