Różne rodzaje past do butów

0
1367
Różne rodzaje past do butów

Pielęgnacja butów wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Dlatego też warto dowiedzieć się jaka pasta do butów Kiwi ma zastosowanie w przypadku konkretnych rodzajów budów. Ta wiedza jest bardzo potrzebna, aby w poprawny sposób zadbać o posiadane przez siebie buty. Poniżej prezentujemy informacje w jaki sposób można pielęgnować posiadane przez siebie buty.

Buty skórzane

W przypadku butów skórzanych najlepszym wyborem jest pasta w płynie dostępna w butelkach, które zakończone są gąbką umożliwiającą prostą aplikację pasty. Na rynku można znaleźć preparaty w kolorze brązowym, czarnym oraz bezbarwne. Zwykle kupić można pojemniki o wielkości 75 ml. Ceny tego rozwiązania nie są wysokie a skuteczność całkiem dobra.

Obuwie sportowe

W przypadku obuwia sportowego najlepszym wyborem będzie pasta do butów Kiwi z silikonem. Tego rodzaju pasty również posiadają specjalne aplikatory. Zadaniem tego rodzaju past oczywiście jest ochrona, pielęgnacja oraz poprawianie koloru butów. Tego rodzaju pasty powinno się stosować w przypadku skór gładkich oraz ziarnistych. Pasty te nie zawierają rozpuszczalników i są zalecane przede wszystkim do butów w kolorze białym.

Trampki

W przypadku tego rodzaju butów należy wybrać specjalistyczne pasty, które pozwolą nie tylko odnowić materiał, ale także go zabezpieczą. W ich składzie znajduje się bardzo intensywny pigment, który poprawia kolor butów. Tego rodzaju pasta do butów Kiwi posiada również właściwości ochronne przed wilgocią i regeneruje kolor. Oczywiście trzeba uważać przy nakładaniu tego rodzaju pasy ponieważ nałożenie jej na inny kolor niż czarny może spowodować przebarwienie butów.

Spray do kaloszy

Jednym z preparatów, który jest bardzo popularny w przypadku specjalistycznego obuwia jest spray do kaloszy i innego obuwia z gumy.Tego rodzaju spraye nie tylko zabezpieczają gumę, ale także ochraniają ją przed matowieniem koloru. Po nałożeniu preparatu należy w poczekać kilka minut i wypolerować całe obuwie. Ważną zaletą tego rodzaju produktu jest stosunkowo niewielka cena, która wynosi kilkanaście złotych.

Na rynku oczywiście dostępne są także jak pasta do butów Kiwi przeznaczone do butów wykonanych z zamszu, nabuku czy też do butów wykonanych ze skór licowych. Każdy z tych produktów posiada inne właściwości. Jeśli chce więc się zadbać o swoje buty należy najpierw dowiedzieć się z czego są one zrobione, a później wybrać odpowiednią pastę do butów, która w pełni zadba o konkretny rodzaj butów. Oczywiście zawsze trzeba stawiać na odpowiednią jakość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here