Rzucanie palenia w liczbach

  0
  1816

  Lekarze mówią, że rzucenie palenia może przedłużyć życie nawet o 20 lat. Jeden z lekarzy w wywiadzie powiedział wprost, że nałogowi palacze żyją średnio, a często nawet ponad 20 lat krócej niż ludzie, którzy nie palą. Po rzuceniu palenia już w ciągu doby Twoje zagrożenie zawałem serca zmniejszy się ogromnie.

  Organizm osoby, która rzuciła palenie reaguje bardzo szybko. Już 8 godzin bez palenia skutkuje tym, że poziom tlenu we krwi wzrasta o kilka procent a poziom tlenku węgla spada do zera. Jak widać nic dziwnego, że ryzyko zawału i udaru już po niedługim czasie się obniża. Chyba najlepiej odczuwalnym skutkiem po rzuceniu palenia jest bardzo mocna poprawa zmysłów węchu oraz smaku. Już 2 dni bez palenia wyostrzają te zmysły w bardzo mocny sposób.

  Dwa tygodnie po rzuceniu palenia, osoba paląca może zauważyć znaczne poprawienie kondycji fizycznej oraz większe chęci do uprawiania jakiegoś sportu. Wchodzenie po schodach nie będzie już sprawiało takiego problemu jak kiedyś. W ciągu kilku miesięcy, jest to zależne od organizmu, zazwyczaj jest to 1 do 9 miesięcy, poprawia się wydolność organizmu, ustępuje w tym czasie kaszel i uczucie duszności. Lekarze mówią, że po roku od rzucenia palenia ryzyko choroby niedokrwiennej serca zmniejsza się o 50% a po 5 latach zagrożenie rakiem płuc, krtani, jamy ustnej także obniża się o 50%. Po 15 latach bez palenia zagrożenie rakiem będzie bardzo podobne, jak u osoby, która nie pali.

  Warto także wspomnieć o zdrowiu bliskich, już bez liczb, jest to sfera bardzo motywująca do rzucenia. Dla każdego rodzica dzieci są wyjątkowe, i uważam, że to one mogą wzbudzić w rodzicu uczucia, których nie może wzbudzić ktoś inny. Rzucenie palenia jest czymś trudnym, nie ma tutaj żadnych wątpliwości, ale to dzieci mogą dać tę siłę. A co z innymi? Żyjącymi bez dzieci, albo samotnie? Oni muszą odnaleźć siłę w czymś innym, każdy ma coś takiego, dla czego chce walczyć, może religia? Może warto zaoszczędzić trochę pieniędzy i sprawić prezent komuś bliskiemu? W przypadku braku możliwości znalezienia motywacji, warto skorzystać z niezawodnej pomocy jaką może nam uświadczyć firma Free Forever – z jej pomocą na pewno uda nam się raz na zawsze rzucić palenie.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here