Zaczyna się niewinnie – opuchnięta kostka, skurcz, mrowienie. Gdy doskwiera nam ból i ciężkość nóg, najczęściej zwalamy wszystko na zmęczenie, w końcu obecnie tempo życia jest naprawdę szybkie. Tymczasem w kończynach dolnych zaczyna się dziać coś niepokojącego – krew nie krąży tak jak powinna, żyły się rozszerzają, zastawki ulegają zniszczeniu, tworzy się stan zapalny. Stan, którego nie wolno zlekceważyć, bo choroba żylakowa nie tylko szpeci nogi, ale nieleczona przechodzi w kolejne stadia i prowadzi do groźnych następstw.
Dlatego w tej sytuacji warto skorzystać ze specjalistycznych produktów medycznych, które pomogą złagodzić występujące objawy, przyniosą ulgę nogom, przywrócą komfort – skarpet i rajstop uciskowych.
Rajstopy i skarpety na żylaki to bielizna wykonana z materiałów przyjaznych skórze – jest miękka, nie podrażnia. Wszystko to dzięki specjalnym splotom przędzy, które doskonale przylegają do ciała i nie zsuwają się. Wywarty na skórę zewnętrzny nacisk usprawnia i przyspiesza przepływ krwi, pomaga żyłom transportować ją w kierunku serca. Jony srebra, zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów, gwarantują długotrwałą świeżość.
Rajstopy uciskowe – charakterystyka
Rajstopy na żylaki pod względem wyglądu nie różnią się niczym od rajstop tradycyjnych – są nowoczesne, estetyczne, komfortowe, spełniają wszystkie oczekiwania współczesnej kobiety. Dobre jakościowo produkty nie mechacą się, nie rozciągają, są odporne na uszkodzenia. Można je nosić przez cały rok (zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza). Dodatkowo można je dostać w różnych rozmiarach i kolorach, można wybrać model wyszczuplający, a także modelujący. Jedynie siła ucisku, w przypadku choroby żylakowej, powinna być skonsultowana z lekarzem.
Jak działają skarpety uciskowe?
Podkolanówki przeciwżylakowe podobnie jak rajstopy i pończochy są kompresyjnymi elementami odzieży, które można nosić cały czas. Ponieważ problem żylaków dotyczy także panów, a nazwa „podkolanówki” kojarzy się z damską garderobą, wielu producentów stosuje nazwę skarpety kompresyjne męskie . Skarpety uciskowe wyglądają jak normalne skarpety – mają wzmocnione palce i wyraźnie zaznaczoną część na piętę. By spełniały swoje zadanie lecznicze, powinny być dobrze dobrane, zatem oprócz długości stopy konieczne jest zmierzenie obwodu kostki i łydki. Skarpety uciskowe można założyć do pracy, podczas wycieczki do kina, podróży samolotem, dłuższego wypoczynku. Można je także nosić podczas różnego rodzaju treningów (poprawiają metabolizm mięśni, stabilizują mięśnie i stawy).
Problem żylaków dotyczy dużej części społeczeństwa. Na ich powstawanie mają wpływ predyspozycje genetyczne, dieta, styl życia. Na część czynników mamy wpływ – możemy zmienić sposób odżywiania, możemy zacząć uprawiać sport, zrezygnować z używek. Możemy też zacząć nosić specjalną bieliznę, która poprawi krążenie i przyniesie nogom ulgę – zanim i gdy już pojawią się problemy.
Więcej: https://veera.pl