Soczewki kontaktowe a używanie kosmetyków

0
2339
Soczewki kontaktowe a używanie kosmetyków

W przypadku dolegliwości związanych ze wzrokiem używanie soczewek kontaktowych dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Kobiety mogą je jeszcze poprawić dobierając odpowiedni makijaż lub stosując swoje ulubione kosmetyki na twarz. Możliwe jest połączenie obu czynności – noszenie soczewek nie wyklucza używania kosmetyków. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, o których przeczytacie poniżej.

Najpierw załóż soczewki, następnie zrób makijaż

Aby uniknąć zanieczyszczenia oczu przez drobinki kosmetyków oraz zaplamienia soczewek, najpierw załóż soczewki, a następnie zrób makijaż. Wieczorem natomiast przed zrobieniem demakijażu zdejmij soczewki kontaktowe. Bardzo ważny jest dobór kosmetyków, które powinny być hipoalergiczne, bezzapachowe i beztłuszczowe, aby nie podrażniały oczu.

Stosowanie pudru, tuszu do rzęs oraz eyelinera

Wybieraj podkłady na bazie wody, ponieważ te, na bazie kremu, często pozostawiają warstwę tłuszczu na soczewkach, co nie jest zbyt komfortowe. Jeśli chodzi o puder, powinien być prasowany, ponieważ zostawia mniej „kurzu” niż sypki. Pamiętaj, aby podczas czynności nakładania pudru (lub kosmetyku w aerozolu) zamknąć oczy i nie stosować go bezpośrednio pod nimi. Bardziej bezpieczne dla oczu są również eyelinery oraz tusze do rzęs, które są wodoodporne. Dzięki tej właściwości nie kruszą się i w mniejszym stopniu dostają się do oczu. Ogólnie – najlepiej stosować kosmetyki przeznaczone dla osób, które noszą soczewki kontaktowe lub osób o wrażliwych oczach.

Zachowaj umiar i bezpieczeństwo

Różnego rodzaju infekcje potrafią bardzo łatwo się przenosić, dlatego nigdy nie pożyczaj swoich kosmetyków ani pędzelków do makijażu. Pamiętaj również o bezpiecznym ich przechowywaniu oraz regularnej wymianie. Obserwuj swoje oczy rano i wieczorem i w razie jakiegokolwiek zaczerwienienia, spuchnięcia powiek lub innych objawów, odstaw kosmetyki lub skontaktuj się ze specjalistą – radzi właściciel Zakładu Optycznego Witold Siejka-Domański, który prowadzi również sklep internetowy abcsoczewki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here