Sposób na zdrowy zastrzyk energii – odkryj Yerba Mate

0
2083

Czasem bywa tak, że potrzebujesz dodatkowych pokładów „mocy” w codziennych działaniach. Co wtedy robisz? Sięgasz po kawę lub energetyk? Prawdopodobnie zadziała. Prawdopodobnie – na krótką metę. I prawdopodobnie – dawkę trzeba będzie stopniowo zwiększać, by w ogóle osiągnąć efekt. A co gdyby tak zapewnić sobie dodatkowy, płynny „zastrzyk” energii? Zdrowo i bez konsekwencji? Tak, to możliwe. Istnieje. I ma konkretną nazwę – Yerba Mate .

O co w tym chodzi?

Yerba Mate to napój o wyjątkowych właściwościach, znany w krajach Ameryki Południowej od bardzo dawna. Spokojnie, nie ma potrzeby, by organizować całą wyprawę. Można ją znaleźć także w Polsce, gdzie, prawdę mówiąc, zyskuje sobie ona coraz większe grono miłośników. Zresztą, prawdę mówiąc – trudno się temu dziwić. Yerba Mate nie tylko pobudza. Ma też bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Chroni serce i działa korzystnie na układ naczyniowy, usprawniając krążenie krwi. Poza tym, świetnie chroni przed miażdżycą, aktywizując lipoproteiny HDL. To też świetny akcelerator układu trawienia, bo stopniowo wspomaga proces wydzielania żółci. To napar, który doskonale wpływa na nasze zdrowie, a co najważniejsze, jest całkowicie naturalny.

Co jest potrzebne do Yerba Mate?

Przede wszystkim – odpowiednie naczynie i bombilla. Naczynko, w którym przygotujemy napar nazywane jest matero lub tykwą, a bombilla to specjalna, dedykowana rurka umożliwiająca napicie odfiltrowanie napoju od suszu. Jest go całkiem sporo, bo do naczynka należy wsypać około 1/3 do 3/4 pojemności naczynka.

Naczynie do Yerba Mate tworzone są z różnych materiałów – można wybrać klasyczną ceramikę lub matero wykonane z owocu tykwy lub drewna.

Odmiany – czym się różnią?

Generalnie, poszczególne odmiany Yerba Mate różni moc – czyli intensywność, a także walory smakowe. Klasyczne odmiany zawierające wyłącznie susz ostrokrzewu mogą być łagodne lub naprawdę intensywne. Wszystko zależy od zbiorów rośliny oraz procesu produkcji. Oprócz tego do wyboru jest wiele Yerba Mate zawierających dodatki, np. ciekawe zioła, w tym dobrze nam znane oraz bardziej egzotyczne. Można również zdecydować się na smak owocowy, chociażby z cytryną lub pomarańczą. Co zrobić, by obrać dobry kierunek w podróży?

Gdzie najlepiej kupować?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą sprawdzone sklepy. Takie, w których nie tylko znajdziemy produkt, ale też skorzystamy z wiedzy i doświadczenia osób, które świetnie znają się na rzeczy. Podpowiedzą, doradzą – poprowadzą za rękę, jeśli ktoś dopiero zaczyna tę drogę. Przykładem takiego miejsca jest Chatka z Yerba Mate. Sklep posiada bogaty asortyment różnych odmian suszu i akcesoriów. Czeka tam też blog, który warto potraktować jako swoisty przewodnik po świecie Yerba Mate.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here