Stomatolog mówi jak zażegnać problem nieświeżego oddechu

0
1969

Problem nieświeżego oddechu potrafi całkowicie zmienić życie, doprowadzić do wyobcowania, a nawet depresji. Niestety dotyka on ponad połowę społeczeństwa, z tego często dotyczy on stałego występowania przykrego zapachu z ust. Uciążliwość nie może zostać zbagatelizowana, jest bowiem sygnałem naszego organizmu, dlatego wymaga konsultacji stomatologicznej.

Najczęściej winowajcami nieświeżego oddechu są działania różnych bakterii występujących w jamie ustnej. Jeśli codzienna higiena nie jest wykonywana w prawidłowy sposób, bakterie nie są niwelowane, ale zaczynają swoje przykre działanie. Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu ust u większości osób wymaga zmiany sposobu oczyszczania jamy ustnej. Należy bowiem wiedzieć, że samo szczotkowanie zębów nie wystarcza. Nader często zapominamy o szczotkowaniu dziąseł, podniebienia, wewnętrznej strony policzków, a także o języku.

Kolejno, trzeba pamiętać o regularności spożywania posiłków i unikania nadmiernego spożywania produktów o silnym zapachu. Istotne jest częste picie wody oraz właściwym szczotkowaniu. Jeśli problem jest diagnozowany w obszarze jamy ustnej, można go wyeliminować stosując się do powyższych zasad i uzupełniając je o wybieranie pokarmów twardych, np. jabłka, które w naturalny sposób wspomagają pozbywanie się niechcianych bakterii i martwego nabłonka. W przerwach można wybierać bezcukrowe gumy, które oczyszczają jamę ustną z resztek po jedzeniu i docierają do przestrzeni międzyzębowych, a także neutralizują zawarte w ślinie kwasy. Do swojej codziennej higieny warto włączyć płukanie jamy ustnej specjalistycznymi płynami.

Najczęściej trudność w pozbyciu się problemu nieświeżego oddechu związana jest z brakiem umiejętności doboru właściwych akcesoriów do higieny i niewłaściwą techniką szczotkowania. Stomatolodzy w renomowanych klinikach przyjdą nam z pomocą. Warto wybierać nowoczesne kliniki tj. krakowska DENTestetica.pl – dobry dentysta w Krakowie, w której nie tylko możemy skorzystać z porady, ale także z zabiegu profesjonalnego oczyszczania języka, który okazuje się najtrudniejszą dla niewprawnej dłoni częścią jamy ustnej.

Poczytaj więcej o nowoczesnych technikach leczenia: http://www.dentestetica.pl/ortodoncja-invisalign/leczenie-invisalign-krok-po-kroku/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here