Suplement diety na bazie konopi

  0
  2098

  Tytuł tego artykułu z pewnością może przyciągnąć wiele osób i dokładnie takie jest jego zadanie. Niemniej jednak, w aptekach od pewnego czasu jest dostępny pierwszy polski suplement diety, który uzyskiwany jest z konopi siewnych. Produkt zawiera kanabinoidy i nie ma nic wspólnego z marihuaną, o czym zapewniają eksperci. Czym więc jest ten specyfik?

  Konopię siewną można legalnie uprawiać na całym terenie Unii Europejskiej i nie ma ona nic wspólnego nawet z leczniczą marihuaną. Wspomniana roślina jest znana w Polsce od stuleci i dzięki dotacjom z Unii Europejskiej zaczyna wracać do czynnej uprawy. Może rosnąć praktycznie wszędzie i nie wymaga podlewania oraz specjalnego nawożenia. Z medycznego punktu widzenia, konopie siewne zawierają nie więcej niż 1 procent THC, czyli substancji posiadającej działanie psychoaktywne – w zakazanych konopiach indyjskich jest tej substancji o wiele więcej. Szacuje się, że marihuana zawiera ponad 10% THC, przez co wykazuje tak silne działanie psychoaktywne.

              Do czego może nam przydać się taki suplement wytwarzany z tego rodzaju konopi? Przede wszystkim, działa przeciwpsychotycznie i korzystnie wpływa na leczenie stanów lękowych oraz depresji. Mamy tutaj więc do czynienia z substancjami, które mogą pomóc osobom borykającym się z problemami natury psychicznej. W dawnych czasach konopie siewne były często dodawane do codziennej diety, gdyż zawierają bardzo wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym cenne kwasy omega-6 i omega-3.

              Trzeba również powiedzieć, że kanabidiol zawarty w tej konopi nie uzależnia, więc nie będzie problemu z ewentualnym odstawieniem takich suplementów diety. Być może będzie ona jeszcze długo kojarzyć się z narkotykiem, lecz posiada działanie całkowicie odwrotne. Taki suplement diety może być również wykorzystywany przez sportowców, gdyż nie uzależnia a pomaga na problemy z depresją, które przecież przechodzi wielu z nich. Odżywki Katowice posiadają w wielu swoich miejscach, więc miejsce na suplementy diety oparte na konopi siewnej również powinno się tam znaleźć.

  Materiał promocyjny.

  [Głosów:0    Średnia:0/5]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here