Suplementy na lepszą pamięć

0
1389

Z wiekiem nasze zdolności zapamiętywania stają się coraz mniejsze. W szkole podstawowej i średniej nasze komórki neuronowe pracują na najwyższych obrotach. To wtedy zapamiętujemy najlepiej, najwięcej się uczymy i odnosimy sukcesy. Zdecydowana większość ludzi decyduje się na rozpoczęcie studiów zaraz po zakończeniu szkoły średniej właśnie dlatego, że wtedy nasz umysł jest w stanie przyswoić znacznie więcej informacji, niż kilka lat później.

W późniejszym wieku zdolności szybkiego kojarzenia i zapamiętywania stają się coraz słabsze, wtedy też decydujemy się na suplementy na pamięć. Czy należy obawiać się brania leków na pamięć? Okazuje się, że nie, gdyż w zdecydowanej większości są one lekami ziołowymi. Wyjątkowe właściwości ma ginkgo biloba chętnie polecane przez lekarzy i nie wymagające posiadania recepty. Musimy jednak pamiętać, że aby suplement na pamięć miał szansę zadziałać, musi być przyjmowany co najmniej przez 3 miesiące.

na pamięćJednym z popularnych suplementów na pamięć są także tabletki zawierające w swoim składzie Żeń- Szeń i Guaranę. One w zdecydowanej większość także sprzedawane są w aptekach bez recepty, więc w każdej chwili można zacząć tę suplementację. Zanim jednak zaczniemy przyjmować jakikolwiek suplement na pamięć umówmy się na wizytę z naszym lekarzem pierwszego kontaktu. Wytłumaczmy mu, dlaczego chcemy przyjmować suplement na pamięć, kiedy zaczęły się nasze problemy z pamięcią i koncentracją i w jaki sposób chcemy sobie z tym poradzić. Bywa tak, że lekarz oceni nasz stan zdrowia, przedyskutuje z nami jakie skutki uboczne może mieć taka suplementacja i ewentualnie poleci sprawdzone leki.

Pamięć odgrywa niebywałą rolę w naszym życiu. Potrzebujemy jej, aby móc dobrze funkcjonować, aby prawidłowo wykonywać naszą pracę, móc skupić się na różnych procesach zachodzących w naszej firmie. Większość działań jakie podejmujemy są procesami powtarzalnymi, nie będziemy każdego dnia uczyć się ich od nowa, lecz czerpać z wiedzy i umiejętności zdobytych wcześniej. Dbajmy o naszą pamięć i jeśli musimy, to po konsultacji z lekarzem przyjmujmy suplement na pamięć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here