Szczoteczka Soniczna GUM® ActiVital® – skuteczna pielęgnacja zębów

0
738
Szczoteczka Soniczna GUM® ActiVital®

Szczoteczka soniczna to doskonała alternatywa dla wariantu manualnego. Pozwala łatwiej i znacznie bardziej efektywnie pozbyć się zalegającego osadu, a co za tym idzie, skuteczniej chroni przed powstawaniem przebarwień i rozwojem ubytków na tle próchnicznym. Jednym z zalecanych przez specjalistów rozwiązań jest GUM® ActiVital®. Czym się wyróżnia?

Co to jest szczoteczka soniczna?

Soniczna szczoteczka to specyficzny rodzaj szczoteczki elektrycznej, która została stworzona, by zagwarantować łatwe i dokładne czyszczenie uzębienia. Specjalne ruchy włosia szczoteczki są bardziej wydajne niż te uzyskane podczas stosowania tradycyjnej szczoteczki manualnej. Dodatkowo, dzięki wibracjom, nie tylko czyści powierzchnię zębów, ale jednocześnie stymuluje tkanki dziąseł. Stosowana regularnie zgodnie z zaleceniami stomatologów istotnie ogranicza ryzyko powstania ubytków próchniczych oraz schorzeń dziąseł na tle zapalnym. Zapewnia to wysoki poziom profilaktyki chorób jamy ustnej i tkanek przyzębia.

Jak działa szczoteczka soniczna GUM® ActiVital®?

Aby zrozumieć korzyści płynące z codziennego stosowania GUM® ActiVital®, warto wiedzieć, jak działa szczoteczka soniczna do zębów. Mechanizm opiera się na technologii sonicznej. Oznacza to, że w trakcie jej używania pracujące włosie rozbija łańcuchy bakterii kolonizujących jamę ustną. Wszystko dzięki emisji fal dźwiękowych.

Szczoteczka soniczna marki GUM® wykonuje aż 12.000 cykli na minutę, zapewniając delikatne, a przy tym bardzo dokładne czyszczenie ruchami wymiatającymi. Dodatkowo została wyposażona w miękkie stożkowe włosie, które dociera nawet do ciasnych przestrzeni międzyzębowych (o 50 proc. skuteczniej niż tradycyjna szczoteczka) i poniżej linii dziąseł (47 razy głębiej niż jej manualny odpowiednik).

Wymienna główka posiada nakładkę ułatwiającą utrzymanie produktu w higienicznej czystości. Jej zaletą jest również ergonomiczny uchwyt, zapewniający komfortowe użytkowanie.  Wspólne zestawienie tych cech sprawia, że jest ona idealnym rozwiązaniem do codziennego użytku, także przez osoby zmagające się z problemami z dziąsłami.

Szczoteczka soniczna – jak często używać?

Szczoteczka soniczna do mycia zębów GUM® ActiVital® to produkt higieniczny, który powinien być stosowany z taką samą częstotliwością jak tradycyjna szczoteczka manualna. Idealne byłoby jej użycie po każdym posiłku. Przy braku takiej możliwości, najlepiej gdy szczoteczka soniczna do zębów jest stosowana co najmniej dwukrotnie w ciągu doby.

Ważny jest także czas mycia z jej użyciem. Wymierne korzyści uzyskuje się podczas co najmniej dwuminutowego stosowania przy wsparciu właściwie dopasowanej pasty do zębów, odpowiadającej aktualnym potrzebom. Pozwala to na efektywne oczyszczenie jamy ustnej z resztek pokarmu oraz gromadzących się drobnoustrojów. Ograniczenie ilości płytki nazębnej, pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu czystości zębów.

Szczoteczka do zębów GUM® ActiVital

Najlepsza szczoteczka soniczna zapewnia możliwość korzystania z niej w każdych warunkach. Szczoteczka GUM® ActiVital® nie wymaga użycia ładowarki. Jest zasilana bateryjnie, dlatego świetnie sprawdzi się jako szczoteczka podróżna, bez konieczności pakowania dodatkowego okablowania. 

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną GUM® ActiVital®?

Szczoteczka do zębów GUM® ActiVital, tak jak pozostałe typy szczoteczek elektrycznych, jest dostępna powszechnie nie tylko w sklepach medycznych oferujących specjalistyczne produkty stomatologiczne, ale również w aptekach i drogeriach. Istnieje możliwość zamówienia szczoteczki internetowej online, bez konieczności wychodzenia z domu. Produkt GUM® ActiVital® dostępny jest już od ok. 49 zł. Poznaj szczoteczkę GUM ActiVital na: https://www.sunstargum.com/pl/produkty/szczoteczki-do-zebow/gum-activital-szczoteczka-soniczna.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here