Tania karma dla kota – jaką wybrać?

0
1849

Okazuje się, że dobra i tania karma dla kota wcale nie musi być droga. Nie trzeba kupować karm z najwyższej półki w przeświadczeniu, że tylko one dostarczą naszemu pupilowi najwięcej niezbędnych do zdrowego funkcjonowania mikroelementów. Przed zakupem należy dokładnie przeczytać etykietę znajdującą się na opakowaniu i porównać z droższą karmą.

Czytajmy etykiety!

Stojąc w sklepie przed półką ze zwierzęcą karmą nie należy podejmować decyzji w sposób szybki i bez namysłu. Lepiej jest poświęcić chwilę czasu i dokładnie przeczytać zawartość poszczególnych substancji, a następnie porównać etykiety i składy kilku zróżnicowanych pod względem cenowym karm. Warto wiedzieć, że większość najtańszych produktów jest barwiona chemicznie oraz zawiera mało składników odżywczych oraz duże ilości tak zwanych „wypełniaczy”. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tańsze karmy są takie same i należy je wrzucać do jednego worka.

Jak oszczędnie kupować wysokojakościowe karmy?

Wybierając pokarm dla naszego milusińskiego starajmy się sięgać po ten najlepszy pod względem jakościowym. Ważne również jest, aby dana karma smakowała naszemu kotu oraz by nie zrujnowała naszego portfela. Przyzwoitej jakości karmy można dostać w bardzo zróżnicowanych cenach co oznacza, że żywienie naszego pupila wcale nie musi być drogie. Szukając kompromisu pomiędzy ceną a jakością należy pamiętać, aby unikać karm, które na pierwszym miejscu składu mają zboża. Ponadto starajmy się szukać większych paczek, które są bardziej ekonomiczne – opakowanie 3-5 kg można bez większych problemów szczelnie zamknąć, a dzięki temu nasz kot będzie miał codziennie dostęp do smacznego i pełnowartościowego pokarmu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here