Usuwanie kurzajek i odcisków – dlaczego lepiej, jeśli zrobi to podolog?

0
3629

Kurzajki i odciski to nieestetyczne, ale i bolesne zmiany, które mogą pojawić się na stopach, powodując ogromny dyskomfort. Usuwając je samodzielnie, narażamy się na poważne konsekwencje i niepotrzebnie wydłużamy proces gojenia. Ich leczeniem powinien zająć się lekarz podolog.

Czym są kurzajki?

Przyczyną powstawania kurzajek jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Miejscem ich występowania są zwykle dłonie i stopy, ponieważ wirus rozprzestrzenia się poprzez dotyk. Największym ryzykiem zakażenia obarczone są osoby z niską odpornością oraz z otwartymi ranami na skórze: skaleczeniami, otarciami, pęknięciami.

Przyczyny powstawania odcisków

Kurzajek nie należy mylić z odciskami, które powstają w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Odcisk pojawia się w wyniku nadmiernego tarcia czy ucisku. Jego główną przyczyną są źle dopasowane buty, nadmierne obciążenie (np. nadwaga), płaskostopie czy inne deformacje stopy.

Dlaczego nie należy usuwać kurzajek i odcisków samodzielnie?

podolog leczenie

Najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić, kiedy na stopach pojawią się kurzajki lub odciski, jest ich samodzielne usuwanie. Robiąc to złą techniką, nie tylko narażamy się na ogromny ból, ale przede wszystkim wydłużamy proces leczenia. Skutkiem ubocznym niewłaściwego obchodzenia się z kurzajkami czy odciskami mogą być nawet nieodwracalne zmiany skórne. Naruszając chore miejsce, doprowadzamy do rozszerzania się choroby i zwiększenia dyskomfortu. Samodzielnie usuwając kurzajki i odciski, możemy nawet nabawić się problemów z chodzeniem.

Lekarz podolog – specjalista od kurzajek i odcisków

W przypadku zaobserwowania na stopach kurzajki czy odcisku, najlepiej od razu zgłosić się do podologa, czyli specjalisty od chorób stóp. Lekarza w swoim regionie odnajdziemy, korzystając z wyszukiwarki podolodzy.pl. Podczas wizyty w gabinecie lekarz zdiagnozuje chorobę oraz zaleci odpowiednią terapię. Nie tylko usunie bolesne zmiany, ale też zaleci właściwe środki pielęgnacyjne oraz poinstruuje nas, jak w przyszłości uniknąć podobnych problemów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here