Usuwanie odcisków – domowymi sposobami i w gabinecie podologa

0
1056
Usuwanie odcisków

Usuwanie odcisków jest konieczne wtedy, gdy są one duże i bolesne. Jak się ich pozbyć raz na zawsze? Jak wygląda ich likwidowanie w gabinecie podologicznym oraz w Twoim domu?

Jakie są najlepsze sposoby usuwania odcisków we Wrocławiu?

Pewnie marzysz o tym, żeby pozbyć się ich jeszcze dzisiaj. Właśnie dlatego radzimy Ci poszukać podologa, który na co dzień zajmuje się usuwaniem odcisków we Wrocławiu. Odciski, czyli inaczej nagniotki są niezwykle powszechną, a jednocześnie uciążliwą dolegliwością. Nie dość, że nieładnie prezentują się na stopach, to w dodatku są też bolesne.

Jak rozpoznać problem?

Odciski to sterczące i okrągłe narośla. Stanowią obronną reakcję skóry, w miejscach, które są narażone na permanentny nacisk. Wtedy skóra produkuje w nadmiernych ilościach spłaszczone komórki rogowe. Ucisk zostaje wgnieciony w głąb skóry i koło się zamyka. Najczęściej pojawiają się na palcach stóp. Jeżeli szukasz podologa, który zajmuje się ich usuwaniem we Wrocławiu, to zachęcamy Cię do wejścia na stronę internetową: www.wroclaw-podolog.pl/zabiegi-podologiczne/odciski/. 

Czym są modzele?

Modzele tworzą się najczęściej na piętach oraz na podeszwach stóp. Występują we wszystkich tych miejscach, w których występuje nadmierne rogowacenie naskórka. Jeżeli chodzi o ich wygląd, to są łudząco podobne do odcisków. Jednak różnią się one tym, że nie posiadają jądra, które wywiera nacisk na połączenie nerwowe. Modzele najczęściej dokuczają kobietom, które dużo chodzą w butach na wysokim obcasie.

Jak zapobiegać odciskom na stopach?

Bolesne odciski wiążą się najczęściej z bardzo dużym dyskomfortem. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby im zapobiegać, to musisz wiedzieć, jakie są najpopularniejsze przyczyny ich powstawania. Jeżeli nosisz zbyt duże albo zbyt luźne obuwie oraz gdy masz zakrzywione palce, to jesteś bardzo narażony na tworzenie się odcisków. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnych wkładek, które będą działały profilaktycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here