Kwas I-askorbinowy może mieć wiele zastosowań i tak naprawdę ciągle odkrywamy nowe możliwości, do jakich może on się przydać. Jednym z ostatnich odkryć dla tej substancji jest wykorzystanie go jako środek zapobiegający zieleniu się wody w basenach przydomowych. Koniecznie sprawdź, jak działa ta metoda i co trzeba wiedzieć przed jego użyciem.
Zacznij od zakupu kwasu askorbinowego
Pierwszym krokiem umożliwiającym przeprowadzenie procesu oczyszczenia basenu z zielonej wody, jest oczywiście zakupienie tej najważniejszej substancji, czyli witaminy C. Ilość niezbędnej witaminy C zależy głównie od wielkości basenu oraz od aktualnego problemu z kolorem wody. Witamina C 1kg dostępna jest w w sklepie naturalniezdrowe.pl.
Jak działa witamina C, kiedy włożymy ją do wody?
Kiedy tylko dodamy witaminę C do wody, np. właśnie w basenie, sprawimy, że zmieni właściwości zawartego w niej żelaza. To tak naprawdę główny sekret sprawiający, że zwykły kwas askorbinowy jest w stanie spowodować, że woda stanie się przeźroczysta.
Zalety stosowania witaminy C w basenie:
Bezpieczne rozwiązanie
Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że kwas askorbinowy umieszczony w basenu, do którego później wchodzimy, aby się ochłodzić lub popływać, nie stanowi żadnego ryzyka dla zdrowia. Oczywiście warto najpierw zanurzyć sobie rękę i odczekać kilka godzin, aby sprawdzić, czy nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, ale jest to raczej mało prawdopodobne.
Szybkie działanie
Jeśli chcemy błyskawicznie zobaczyć efekty i otrzymać przeźroczystą wodę, to zastosowanie witaminy C, może być strzałem w dziesiątkę.
Skuteczność
Efekt wizualny jest naprawdę widoczny już na pierwszy rzut oka, dlatego nie ma co się dziwić, że coraz więcej osób chce wypróbować osobiście tego typu metodę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wiele środków z najniższej i średniej półki nie dają takiego efekty, tym bardziej, kiedy jeszcze weźmie się pod uwagę krótki czas, jaki był potrzebny.
Jak długo można stosować kwas askorbinowy w basenie?
Jednorazowe użycie tego odkrywczego sposobu jest bardzo polecane i doceniane. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z czasem potrzebna będzie także jakaś substancja wpływająca na zwiększenie alkaliczności wody. Do tego konieczne będzie częste powtarzanie całego procesu, jednak jest to zazwyczaj standard, nawet kiedy wybieramy drogie i chemiczne środki, które mają pozwolić nam oczyścić wodę.
Dlaczego woda w basenie staje się zielona?
Przyczyn tego, że woda, która znajduje się w naszym basenie robi się zielona, jest wiele. Jednak najczęściej wynika to z tego, że znajduje się w niej zbyt wiele żelaza, wpływającego na to, że przebarwia się ona na zielono, a czasem nawet na brązowo. Wtedy dzięki procesowi utleniania witamina C jest w stanie zmienić obraz wody.
Innym częstym powodem mogą być także glony, jednak wtedy najskuteczniejsze będą preparaty przeznaczone do ich eliminacji.