Właściwości kurkumy

0
2459
Właściwości kurkumy

Kurkuma bardzo często kojarzy się z przyprawą wykorzystywaną w kuchni hinduskiej. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu smakowi oraz barwie, znajduje zastosowanie zarówno w zupach, dipach, potrawach jednogarnkowych czy deserach. Niewielu jednak zna jej właściwości lecznicze, co jest poważnym błędem. W końcu Hindusi to jeden ze zdrowszych narodów świata, który posiada najmniejszy odsetek zachorowań na nowotwory.

Kurkuma wyglądem przypomina imbir, jednak w środku ma intensywny pomarańczowo-żółty kolor. Zawdzięcza to kurkuminie, która odpowiada również za właściwości lecznicze. Powiedzmy sobie zatem o jej najważniejszych właściwościach.

Przede wszystkim jest ona znakomitym przeciwutleniaczem. Oznacza to, że chroni nasze komórki przed wolnymi rodnikami, które stymulują nasz organizm do szybszego starzenia się. Ma również działanie przeciwzapalne, czyli łagodzi ból przy schorzeniach związanych z każdym stanem zapalnym.

Jej niewielka ilość stosowana w czasie przeziębienia rozgrzewa nasz organizm i zbija temperaturę. Najlepiej dodać ją do ciepłego mleka z miodem. Taka dawka witamin szybko zniszczy wirusa i pozwoli wrócić nam do zdrowia.

Istotna jest również sama kurkumina, która ma działanie toksyczne dla komórek rakowych. Regularne jej spożywanie nie pozwala rozwijać się nowotworowi, a nawet potrafi go zniszczyć (rak sam zaczyna siebie trawić). Warto zauważyć, że wśród narodów stosujących kurkumę w swojej kuchni, dużo rzadziej występuje ryzyko zachorowalności na raka.

Kurkumę najlepiej spożywać w postaci naturalnej. Można dodawać ją do każdej potrawy, zarówno słodkiej jak i słonej. Problem jest wówczas, gdy nie przepadamy za przyprawami ostrymi czy pikantnymi. Rozwiązaniem dla takich osób jest kurkuma w tabletkach, dostępna na stronie biowitalni.pl. Ilość samej kurkumy została tak dobrana, by zażywając jedną kapsułkę dziennie można było wspomóc nasz organizm w walce z różnymi chorobami. Pamiętajmy tylko, iż witaminy również należy przedawkować. W przypadku jej suplementacji, powinniśmy uregulować ilość przyjmowanej kurkumy pod okiem lekarza medycyny naturalnej, który dobierze odpowiednią dawkę dla naszego stylu życia. Zaleca się również przyjmowanie kurkumy o stałej porze dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here