Żele antybakteryjne

0
3304
dezynfekcja

Środki dezynfekcyjne są teraz na topie. Popyt spowodował większą podaż. Rzeczywiście, preparatów do dezynfekcji jest mnóstwo. Można dezynfekować powierzchnie, narzędzia oraz po prostu dłonie czy inne części ciała. Preparaty są zarówno do użytku medycznego, jak i wszelkiego innego. Na przykład do zakładu fryzjerskiego, zakładu produkcyjnego czy domu.

Środki dezynfekujące umożliwiają usunięcie różnych patogenów. Przede wszystkim bakterii i wirusów. Obecnie stosowanie takich środków jest niezbędne w zasadzie w każdym miejscu. Nie tylko w placówkach medycznych, tylko dosłownie wszędzie.

Na pierwszej linii działania są oczywiście żele antybakteryjne. Pamiętajmy, że oprócz zdezynfekowania dłoni, oprócz zapewnienia ochrony przed patogenami regenerują także skórę.
Oczywiście żeli antybakteryjnych jest całe mnóstwo na https://www.lento.pl/zele.html. Pamiętajmy jednak, że żel żelowi nierówny. Na przykład żel antybakteryjny do mycia rąk na sucho. Zapewnia higienę bez użycia wody. Często są wzbogacane ekstraktami roślinnymi, aby dodać właściwości łagodzących. Taki żel do mycia na sucho jest w niektórych sytuacjach niezbędny.

Jest coś, na co koniecznie należy zwrócić uwagę przy zakupie żelu do rąk. Jeśli zależy nam głównie na skuteczności i niezawodności — zwróćmy uwagę na zawartość alkoholu. Optymalne wynikające z badań stężenie alkoholu w żelu powinno wynosić 74-76%. Taki preparat ma wtedy najwyższą skuteczność.

Naturalnie zwróćmy także uwagę na zawartość w żelu substancji łagodzących i równoważących działanie alkoholu na skórę. To ważne, bo alkohol wysusza i podrażnia. Jeśli jednak w żelu jest wysoka zawartość wyciągu roślinnego — ochronimy skórę dłoni, nawilżymy ją. Możemy skutecznie chronić się przed bakteriami i wirusami, jednocześnie dbając o swoją skórę.

Pamiętajmy, że żele antybakteryjne są tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy unikać kontaktu ze śluzówkami przede wszystkim oczu. Trzeba chronić przed dziećmi i zwierzętami.
Zwykle niewielką ilość żelu rozprowadzamy na skórze dłoni i pozostawiamy do wyschnięcia. Uwaga: nie spłukujemy wodą!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here