Ziaja – historia jednej z najlepszych marek kosmetycznych rodem z Polski

0
9571
Ziaja

Wiele firm kosmetycznych, które odniosły sukces na całym świecie, swoje korzenie ma w Polsce. Jedną z nich jest marka Ziaja, stworzona przez dwóch farmaceutów – Aleksandrę i Zenona Ziaja. Jak potoczyły się jej losy?

Ziaja od 1989 roku

W roku przemian gospodarczych w Polsce, w 1989 roku ze swoim biznesem wystartowała ZIAJA Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Jest to marka w całości polska, z polskim kapitałem. Kosmetyki Ziaja początkowo były sprzedawane w specyficznym kanale dystrybucji – ich odbiorcami byli znajomi farmaceuci i właściciele aptek. Firma produkowała kosmetyki pielęgnacyjne wysokiej jakości oraz różnego rodzaju farmaceutyki. Pierwszym produktem firmowanym znakiem Ziaja był naturalnego pochodzenia krem oliwkowy, który na rynku kosmetycznym znajduje się do dziś.

Prezes firmy, Zenon Ziaja sam twierdzi, że nie przypuszczał, iż jego rodzinne przedsiębiorstwo osiągnie taki sukces. Firma powstała z pasji i z chęci do produkcji naturalnych preparatów leczniczych i kosmetyków pielęgnacyjnych. W ciągu zaledwie kilku lat marka zaczęła być szeroko rozpoznawalna, a jej produkty doceniane przez klientów. Obecnie w jej ofercie znajduje się ponad 900 pozycji, między innymi preparaty naturalne, przyjazne skórze i środowisku naturalnemu. Mogą je stosować nawet alergicy.

Marka kosmetyczna Ziaja aktualnie

Tylko w 2012 roku na rynek polski trafiło ponad 48 mln sztuk produktów Ziaja. Były to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy, włosów i ciała, jak i kosmetyki profesjonalne, których oferta kierowana jest do gabinetów kosmetycznych – Ziaja PRO. Wszystkie bazują na naturalnych składnikach.

Ziaja to przede wszystkim ludzie, czyli ponad 700 osób, pracujących w centrali przedsiębiorstwa, w zakładach produkcyjnych i magazynach czy w logistyce. Firma dysponuje siecią 14 oddziałów, które realizują sprzedaż detaliczną i dystrybucję na terenie całego kraju.

Marka inwestuje w nowoczesne linie produkcyjne i nowe receptury. Prowadzi cztery laboratoria: mikrobiologiczne, badawczo-rozwojowe, fizykochemiczne i kontroli jakości. M.in. dlatego kosmetyki Ziaja powstają na bazie unikalnej receptury i są cenione przez klientów za innowacyjność czerpiącą wiele z natury. Ziaja produkuje swoje wyroby w systemie zarządzania jakością zgodnym z międzynarodową normą ISO 9001:2008.

Kosmetyki Ziaja są obecne we wszystkich kanałach dystrybucji – w aptekach, drogeriach, sklepach detalicznych i handlowych, w sklepach online i w hurtowniach. Marka obecna jest też w takich krajach jak Czechy, Litwa, Słowacja, Węgry, Rosja, Słowenia, a nawet Korea Południowa, Macedonia czy Australia.

[Głosów:10    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here