Zioła na trądzik – jakie?

0
8681
Zioła na trądzik

Jednym z głównych zastosowań ziół jest pielęgnacja skóry, a nawet leczenie różnych zmian chorobowych. Mój pierwszy kontakt z ziołolecznictwem był właśnie wtedy, gdy szukałam skutecznego sposobu na trądzik. Okazało się, że natura jest bogata w różne rośliny, które doskonale walczą z wypryskami. Już po tygodniu stosowania zielarskich metod zauważyłam wyraźne zmniejszenie ilości wykwitów skórnych, a po miesiącu nie powstawały już nowe. Z niewielkimi wyjątkami 🙂

Dlaczego muszę zmagać się z trądzikiem?

Lekarze twierdzą, że główną przyczyną trądziku jest zaburzona równowaga hormonalna w organizmie. Do takich zmian dochodzi właśnie w okresie dojrzewania. Stosowanie ziół w leczeniu trądziku to niezwykle skuteczny, zdrowy i bezpieczny sposób, który przetestowałam sama na sobie. Jeżeli chcesz zrozumieć skuteczność ziołolecznictwa, to najpierw poznaj przyczyny nadprodukcji sebum.

Co powoduje wzmożoną produkcję sebum?

  • zaburzona równowaga hormonalna w organizmie u osób w okresie dojrzewania, kobiet w ciąży, podczas menstruacji
  • długotrwały stres
  • manualne podrażnianie skóry
  • niektóre leki antykoncepcyjne i sterydowe
  • zła dieta

Polecane i sprawdzone gotowe preparaty na trądzik

Jeszcze mało popularnym ale niesamowicie skutecznym preparatem na trądzik jest Derminax, który zawiera cztery wydajne składniki bakteriobójcze, antyseptyczne i powstrzymujące niepożądane wykwity skóry, co zapewnia jej gładkość i czystość.

derminax-na-tradzik-lek

Preparat stosuje od kilku tygodni i jestem zachwycona rezultatami. Derminax zwalcza źródła zmian trądzikowych poprzez eliminację szkodliwych toksyn z organizmu, bakterii żerujących na skórze, brudu i jej martwych komórek. Jednocześnie usuwa stopniowo blizny i krosty z twarzy.

przedipoderminax

Jeśli chcesz wypróbować Derminax to możesz kupić go tutaj.

Ziołolecznictwo w walce z trądzikiem

Wiele osób zmaga się z trądzikiem i wbrew pozorom nie dotyczy to tylko młodych chłopców. Walka o odzyskanie zdrowej i pięknej cery może trwać nawet kilka lat, szczególnie wtedy, gdy obraliśmy błędną drogę, czyli stosowanie ogólnodostępnych kosmetyków. Większość z nich zawiera substancje drażniące (np. alkohol) oraz inne o bardzo silnym działaniu wysuszającym. Poprawa jest widoczna, ale tylko na chwilę. Po pewnym czasie dochodzi do wzmożenia produkcji sebum, ponieważ organizm broni się przed przesuszeniem naskórka. Jeżeli jesteś zwolennikiem stosowania kosmetyków na trądzik i tylko taka metoda do Ciebie przemawia, to zamiast kupić kolejne produkty reklamowane w telewizji udaj się do dermatologa. Lekarz oszacuje typ zmian skórnych i przepisze odpowiednie preparaty, które zazwyczaj robione są w aptekach na zamówienie.

Zioła na trądzik

Proponuję każdemu z Was wypróbowanie metod naturalnych, które w moim przypadku oraz u wielu innych osób przyniosły wręcz zachwycające efekty. Są to bardzo proste metody, a dostęp do potrzebnych ziół nie jest nigdzie ograniczony.

Jakie zioła pomagają na trądzik?

Żel aloesowy

Żel aloesowy bardzo skutecznie zwalcza bakterie i efektywnie ściąga rozszerzone pory. Ma bardzo delikatne działanie, dlatego z powodzeniem może być stosowany w miejscach bolących, wrażliwych i zaognionych.

Lawenda

Olejek lawendowy działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Jest dostępny w większości kosmetyków przeznaczonych do walki z cerą trądzikową.

Olejek z drzewa herbacianego

Posiada wyjątkowo piękny zapach i jest dostępnych w aptekach, drogeriach, sklepach internetowych i zielarskich. Posiada substancje bioczynne o działaniu przeciwbakteryjnym. Dodatkowo ma właściwości przeciwgrzybicze i antywirusowe. Należy go rozcieńczyć przed nałożeniem na skórę.

Nagietek lekarski

Działa regenerująco na tkanki skóry.

Oczar wirginijski

Posiada właściwości tonizujące i przyspieszające gojenie się ran. Skutecznie zwęża pory i usuwa nadmiar sebum.

Woda różana

Doskonała do leczenia stanów zapalnych oraz jako środek kojący i zwalczający ból. Delikatnie tonizuje skórę, odświeża i nawilża. Idealna do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej, wrażliwej oraz z rozszerzonymi naczynkami.

Ważna informacja

Podane wyżej zioła można stosować w formie naparów i przemywać nimi skórę objętą trądzikiem. Dodatkowo zalecam kurację od wewnątrz w postaci picia naparów. W tej kuracji należy wybrać przynajmniej jeden z trzech, które zaraz wymienię. Łyżeczkę suszu zalewamy wrzątkiem, zaparzamy i pijemy 2-3 razy dziennie. W terapii wewnętrznej stosujemy takie zioła, które wspomagają funkcję układu pokarmowego i wątroby, ponieważ problemy na tym tle bardzo często odbijają się na skórze w postaci pryszczy. Oto napary do picia, które stosujemy równocześnie z przemywaniem twarzy ziołami.

Propozycja nr 1 – korzeń łopianu

Korzeń łopianu wspomaga organizm w eliminowaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Doskonale leczy choroby skóry, które mogą mieć podłoże związanie z toksynami występującymi w organizmie człowieka.

Propozycja nr 2 – mniszek lekarski

Mniszek lekarski pomaga ciału zwalczyć bakterie i wirusy.

Propozycja nr 3 – ostropest plamisty

Ostropest plamisty polepsza przemianę materii i chroni wątrobę przed toksynami.

Kosmetyki z ziołami do samodzielnego przygotowania

Używając ziół podanych do przemywania twarzy, możemy również przygotować sobie domowe kosmetyki. Przepisy na naturalne, ziołowe kosmetyki są bardzo proste w wykonaniu, a przede wszystkim tanie. Ich skuteczność została przeze mnie sprawdzona, więc mogę je Wam polecić z czystym sumieniem.

1. Żel aloesowy

Domowy żel aloesowy przygotujesz wyciskając z liścia aloesu miąższ. Następnie nałóż go na wykwit skórny i tak pozostaw na 20 minut. Po tym czasie zmyj ciepłą wodą. Przed użyciem żelu umyj twarz jak zwykle.

2. Pielęgnacyjna parówka

Rumianek wsyp do dużego garnka i zalej go wrzątkiem. Postaw ponownie na kuchence i kiedy zacznie się gotować, to umieść twarz nad tym parującym wywarem. Możesz nałożyć na głowę ręcznik. Parówki można wykonywać nawet codziennie, uważając, by się nie poparzyć.

3. Czosnkowy plaster

Naturalny czosnek należy rozgnieść i przyłożyć go bezpośrednio na wykwit skórny. Po kilku minutach można zdjąć.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.izielnik.pl/

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here