Żyletki, które sprawdzą się przy twardym zaroście

0
2527

Są mężczyźni, zwłaszcza młodzi, którzy mogą golić się nawet co tydzień, gdyż ich zarost jest rzadki i miękki, a także rośnie wolno. Jednak większość mężczyzn posiada średnio twardy zarost, który wymaga niemal codziennego golenia. Są i tacy, dla których codzienne golenie jest koniecznością, gdyż nie dość, że ich zarost jest twardy, to jeszcze bardzo gęsty. Zwykła maszynka z takim zarostem sobie nie poradzi i trzeba sięgnąć po inne, skuteczniejsze metody, to jest żyletki do brzytwy.

Powrót do korzeni

Kiedyś brzytwa była nieodłącznym atrybutem każdego mężczyzny, który chcąc nie chcąc musiał nauczyć się nią posługiwać. Opanowanie uchwytu i golenia zarostu pod odpowiednim kątem było tutaj kluczowe. Generalnie choć są odpowiednie rodzaje chwytu, to najlepiej dostosować je do swoich możliwości. Warto też dobierać w ten sposób rozmiar brzytwy. Klasyczna brzytwa posiada stałe ostrze ze stali nierdzewnej, które nie tylko trzeba ostrzyć ale również odkażać. Jest to dosyć niewygodne szczególnie dla zakładów barberskich, nawet jeśli posiadają potrzebny sprzęt do odkażania. Dlatego znacznie częściej wybierane są brzytwy na żyletki, które można wymieniać po każdym kliencie, co skraca czas przygotowania sprzętu do użycia.

Jakie powinny być żyletki do twardego zarostu?

Żyletki do brzytwy wykonane ze stali nierdzewnej muszą mieć odpowiednią ostrość. W przypadku twardego i grubego zarostu najlepiej zdecydować się na żyletki do męskiej brzytwy potrójnie ostre. Zróżnicowaną ostrość najlepszej jakości żyletek zapewnia technologia ich wykonania. Żyletki są wytwarzane laserowo, co zapewnia uzyskanie maksymalnej ostrości i odpowiednich parametrów każdej żyletki, która przechodzi restrykcyjne testy jakościowe. Jak długo można golić się jedną żyletką? Odpowiedź jest dość indywidualna. Zależy od stopnia twardości zarostu, a tym samym szybkości zużywania się ostrza. Jeśli poczuje się opór i golenie nie jest już tak komfortowe, jak wcześniej i zajmuje więcej czasu, to znak, że warto pomyśleć nad wymianą żyletki. Żyletki do brzytwy łatwo się czyści, gdyż nie pozostają na nich bakterie, ze względu na właściwości stali nierdzewnej, która wykorzystywana jest także do wytwarzania narzędzi chirurgicznych.

Żyletki do brzytwy – techniki golenia twardego zarostu

Najlepszej jakości żyletki do męskiej brzytwy sprawiają, że golenie jest łatwiejsze. Można wybrać np. żyletki Derby, które mają bardzo dobre opinie, bądź przeznaczone do brzytwy Bluebeards Revenge. Żyletki mają to do siebie, że można nimi golić się zarówno z włosem jak i pod włos. Mimo wszystko używając brzytwy na żyletki warto zacząć od golenia z włosem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku nauki golenia zwykłą maszynką. Tutaj należy zastosować kąt golenia około 30 stopni. Zapewni on optymalne cięcie zarostu. Bardziej wprawnym w goleniu brzytwą polecą się technikę poprzeczną, która pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Ci, dla których golenie brzytwą na żyletki nie ma już tajemnic mogą spróbować techniki pod włos, zachowując kąt 15 stopni podczas golenia. Niewielki kąt pomaga po prostu uniknąć zacięcia się brzytwą.

Żyletki do męskiej brzytwy – preludium do używania tradycyjnej brzytwy

Jeśli zaczęło się od maszynki i przeszło przez etap trymera, a obecnie chce się spróbować brzytwy, to najlepiej zacząć od tej na żyletki. Jej użycie jest łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnej brzytwy. Jest mniejsza, poręczniejsza. No i jest jeszcze jeden ważny aspekt – nie trzeba jej ostrzyć. Najlepszej jakości żyletki do brzytwy wytrzymują średnio 4-5 krotne golenie,w zależności od gęstości zarostu, przy zachowaniu takiej samej ostrości sprzętu. Ponieważ żyletki są sprzedawane po kilkanaście sztuk to mogą wystarczyć przynajmniej na miesiąc, stąd inwestycja w brzytwę na żyletki może być bardzo opłacalna. To również doskonałe preludium do przejścia na tradycyjną brzytwę. Można przyzwyczaić się do tego typu ruchu i wykonywać go sprawniej.

Żyletki do brzytwy wykonane ze stali nierdzewnej techniką laserową świetnie sprawdzają się do twardego zarostu. Nie należy oczywiście zapominać, że kluczową kwestią przy goleniu brzytwą jest odpowiednie zmiękczenie zarostu, czyli wykonanie piany z mydła do golenia i wymieszania go pędzlem do golenia, wykonanym z naturalnego włosia, np. borsuka. Gęste nałożenie piany zapewnia komfort przy goleniu. Oczywiście odczekanie kilku minut przed przystąpieniem do golenia pozwoli na większe zmiękczenie zarostu i łatwiejsze golenie brzytwą na żyletki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here