Perfumy męskie na chłodne dni – otul się ciepłym zapachem!

0
2543

Perfumy nie tylko podkreślają nasz styl i osobowość, ale także wpływają na samopoczucie i nastrój. Orzeźwiające nuty zapachowe sprawdzają się lepiej latem, natomiast po ciepłe kompozycje chętniej sięgamy zimą. Zobacz, jakie perfumy kupić na zimne dni.

Jakie zapachy sprawdzają się jesienią i zimą?

Podobnie jak w zależności od sezonu zmieniamy sposób ubierania się, tak i zapachy warto dobrać do panujących warunków. Zupełnie inne kompozycje zapachowe sprawdzą się latem, a inne zimą, kiedy zamiast świeżości i orzeźwienia szukamy raczej uczucia ciepła, przytulności i komfortu. Takie skojarzenia bez wątpienia wywołują specyficzne nuty zapachowe: przyprawy, drewno, żywice, tytoń, woń skóry czy zapachy zwierzęce. To właśnie one najczęściej wchodzą w skład męskich perfum polecanych na chłodniejsze pory roku.

Nuty zapachowe orientalne

Popularnym wyborem wśród mężczyzn są perfumy orientalne. Wyraźnie wyczuć w nich można ciepłe nuty przypraw oraz zapachów zwierzęcych, takich jak ambra czy piżmo. Bywają wzbogacane kompozycjami drzewno-żywicznymi. Poczucie ciepła zapewniają zwłaszcza przyprawy. Cynamon, imbir czy goździk nieodłącznie kojarzą nam się z porą zimową i gorącą, rozgrzewającą herbatą. Warto w chłodniejsze dni postawić na orientalną klasykę – kultowe perfumy męskie znajdziesz tutaj.

Zapachy drzewne

Poczucie przytulności i komfortu wywołują również perfumy wykorzystujące kompozycje zapachowe bazujące na drewnie oraz żywicach. W wielu perfumach spotkać można aromatyczny cedr, miękkie drewno sandałowe, leśne zapachy jodły czy sosny. Często wykorzystywane jest drzewo różane, drzewo agarowe, wetyweria (będąca w rzeczywistości rośliną trawiastą) oraz paczula (liście pochodzące z krzewów). Z zapachami drzewnymi dobrze komponują się składniki pochodzenia żywicznego i balsamicznego. Są to zapachy cięższe, głębokie, niekiedy dość cierpkie, choć jednak niepozbawione także naturalnej słodyczy. Nuty drzewne bywają łączone również z mchami, co dodaje im niesamowitej głębi. Mchy mają zapach mroczny, tajemniczy, nieco gorzki. Doskonale sprawdzają się zatem w kompozycjach męskich, przeznaczonych na jesień oraz zimę.

Kompozycje tytoniowo-skórzane

Wyjątkowo charakterystyczne są perfumy z wyczuwalną nutą tytoniu i skóry. Są one bardzo męskie, intrygujące i dość ciężkie. Kojarzą się z ciepłem i naturalną siłą. Nie sprawdzą się latem – zdecydowanie wolą chłodniejsze pory roku. Zazwyczaj nuty tytoniu i skóry stosowane są w perfumach męskich, choć niekiedy można spotkać je w kompozycjach zapachowych dla silnych i zdecydowanych pań. Warto wiedzieć, że zapach skóry jest uzyskiwany poprzez połączenie kilku różnych składników – żywicy benzoesowej, drewna cedrowego, wanilii i cywetu. Te cztery zapachy razem nieodmiennie tworzą imitację woni naturalnej skóry.

Męskie perfumy na jesień i zimę to zapachy głębokie, ciężkie, zwierzęce. Często znajdziemy w nich nuty korzenne, drzewne, tytoniowe i skórzane. Zapachy te przywołują uczucie ciepła i przytulności, które docenimy najbardziej w chłodne i ponure dni.

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here