Kubeczek menstruacyjny – ekologiczna alternatywa dla kobiet

0
1132
kubeczek menstruacyjny

W dzisiejszych czasach modne stało się bycie eko i dbanie o środowisko. Coraz częściej ludzie zwracają uwagę na to co jedzą, a także na to czym się otaczają. W ostatnich latach zwrócono uwagę na problem dotyczący zużycia różnych materiałów. Rozwiązanie znaleziono również w obszarze kobiecych spraw, czyli dla menstruacji, jest to używanie kubeczka menstruacyjnego. 

Czym jest kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny kształtem przypomina główkę tulipana. Wykonany jest z gumy silikonowej lub lateksowej. Posiada różne rozmiary, które każda kobieta dostosowuje pod siebie. Nie ma natomiast odpowiedniej reguły na znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Kubeczki są dostępne w wielu kolorach czy długościach. Są one jednak idealne dla pań, które cenią sobie wygodę, a także lubią zadbać o środowisko. Kubeczek menstruacyjny przy dobrym użytkowaniu może spełniać swoją rolę nawet do 15 lat. Nie wchłania on wilgoci, zatem nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej. 

Przeczytaj też:http://www.lifebox.pl/magiczny-peeling-kawowy-jak-go-zrobic-samodzielnie-i-jakie-sa-jego-wlasciwosci/

Jak dobrać idealny kubeczek menstruacyjny?

Jak wspomniano już wyżej idealny sposób na dobranie kubeczka pod swoje ciało nie istnieje. Musimy to zrobić metodą prób i błędów. Wielu producentów zaleca natomiast dostosowanie kubeczka pod podane rozmiary: 

  • Rozmiar S: dla kobiet poniżej 30 roku życia, które nie rodziły oraz mają drobną budowę ciała i wzrost poniżej 170 cm. Jest on zalecany również dla kobiet drobnych i niskich, które mają za sobą 1 lub 2 porody.
  • Rozmiar M: przeznaczony głównie dla kobiet, które są stosunkowo niskie (poniżej 170 cm), ale mocniej zbudowane, nie miały za sobą porodów lub rodziły naturalnie 1-2 razy. 
  • Rozmiar L: dla kobiet, które są wysokie (powyżej 170 cm) i mocniej zbudowane, nie rodziły lub mają za sobą maksymalnie dwa porody.
  • Rozmiar XL: dla Pań wysokich i otyłych lub bardzo mocno zbudowanych. Pasuje też często kobietom, które są po więcej niż 2 porodach.

Jak używać kubeczka menstruacyjnego? 

Wiemy już czym jest i jak dobrać odpowiedni kubeczek menstruacyjny, natomiast jak go używać?  Jest on w praktyce bardzo prosty w użyciu. Kubeczek należy wymieniać co kilka godzin. Po usunięciu kubeczka trzeba opróżnić jego z zawartości i wypłukać pod bieżącą wodą, następnie osuszyć. Po oczyszczeniu kubeczek nadaje się do ponownej aplikacji. Zawsze pamiętajmy o zachowaniu wysokiej higieny, czyli myciu rąk po każdej aplikacji kubeczka. 

Źródło:http://www.leczsiezdrowo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKomfort, o który warto zadbać
Następny artykułOlej rydzowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here