Myjki ultradźwiękowe – poradnik zakupowy dla kosmetyczek i amatorek

0
666

Myjki ultradźwiękowe wykorzystywane są przede wszystkim w salonach kosmetycznych, medycznych, zabiegowych oraz innych pomieszczeniach, w których wykonuje się specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem rozmaitych urządzeń. W myjkach ultradźwiękowych zdezynfekujesz takie urządzenia i moduły jak fezy, głowice (stosowane w mikrodermabrazji) czy kosmetyczne narzędzia manualne. Wybór odpowiedniej myjki ma duże znaczenie, niezależnie czy będziesz z niej korzystać we własnym miejscu zamieszkania, czy w gabinecie kosmetycznym, w którym wykonujesz zabiegi. Poniżej rozwiniemy temat, podpowiadając – jak wybrać myjkę ultradźwiękową wysokiej klasy.

Myjka ultradźwiękowa – do zadań zwykłych i specjalnych

Myjki ultradźwiękowe to w wielu miejscach urządzenia obligatoryjne, których użytkowanie jest obowiązkowe z perspektywy zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Chodzi przede wszystkim o odkażanie różnego typu narzędzi i modułów. Wykorzystując w tym celu myjkę ultradźwiękową, będziesz mieć pewność, że wszystkie potencjalne zanieczyszczenia zostały usunięte. Jak dobrze wiadomo, korzystanie z narzędzi dokładnie oczyszczonych jest ważne nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również medycznych czy stomatologicznych, w których z myjek ultradźwiękowych również się korzysta.

Ważne jest jednak, by myjka oczyszczała nie tylko powierzchnie płaskie i gładkie, ale docierała również do trudno dostępnych miejsc. Wiele narzędzi, które będzie poddawać dezynfekcji, ma bowiem nieregularne kształty, odstające części bądź pokryta jest różnego typu wypustkami, rowkami i innymi wgłębieniami. Dobrej jakości myjka ultradźwiękowa powinna nie tylko dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków, ale również pozostawiać oczyszczone urządzenia w stanie nienaruszonym, bez żadnych niepożądanych uszkodzeń mechanicznych.

Myjki ultradźwiękowe wysokiej jakości – po czym je rozpoznać?

Przeglądając oferty sklepów, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw. Przede wszystkim – warto wybierać myjki wyposażone w wyświetlacz, który pozwoli z łatwością je obsługiwać. Chodzi nie tylko o wygodny wybór konkretnego programu pracy, ale również o możliwość regulowania poszczególnych parametrów urządzenia.

Ponadto, ważna jest sama obudowa urządzenia, która ma duży wpływ na jego wytrzymałość. Tworzywa sztuczne i różne stopy metali to najchętniej stosowane materiały. Warto wybierać zwłaszcza myjki ultradźwiękowe z elementami ze stali nierdzewnej. Gwarantuje ona największą odporność na różnego typu szkodliwe oddziaływania – nie tylko mechaniczne.

Moc ultradźwięków to parametr określające „siłę”, z jaką dane urządzenie będzie działać. Znajdziesz zarówno myjki o mocy od kilkudziesięciu do nawet 300 lub więcej W. Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że urządzenia silniejsze będą pracować bardziej sprawnie, a ich cena może być wyższa.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości ustawienia czasu pracy urządzenia. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza, gdy planujesz oczyścić narzędzia różnych kategorii, rozmiarów i w różnym stopniu zabrudzone. Ustawienie czasu powinno odbywać za pomocą programatora, a poszczególne urządzenia pozwalają na wybór pomiędzy kilkoma różnymi programami pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here