Na czym polega i jak przebiega depilacja laserowa owłosienia?

0
1061
depilacja laserowa
fot. pexels.com

Depilacja laserowa to jeden ze sposobów usuwania owłosienia. Jest to trwała metoda, co prawda droższa i wymagająca czasu, ponieważ depilacja laserowa przebiega w kilku etapach, jednak mimo to warto dowiedzieć się więcej na jej temat, ponieważ naprawdę jest to jeden ze skutecznych sposobów usuwania owłosienia.

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/gdzie-najlepiej-w-warszawie-mozna-wykonac-depilacje-laserowa/

Jak działa depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej umożliwia wyeliminowanie włosków dzięki lasera, a tak naprawdę poprzez wiązkę światła laserowego. Ta wiązka przenika przez skórę i dociera do mieszków włosowych, które niszczy. Dzięki temu, z mieszka włosowego, w którym jest cebulka włosa – nie wyrasta włosek. Warto tutaj uściślić to, że laser wpływa tak biologicznie ujmując na melaninę, czyli ciemny pigment, który ma każdy z nas. Tutaj pojawia się kwestia tego, że mimo iż depilacja laserowa jest zalecana praktycznie dla każdego (jeśli nie ma przeciwwskazań), to najszybsze i najlepsze efekty można zauważyć u osób z ciemną karnacją i jednocześnie ciemnym owłosieniem.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym, ale nie można powiedzieć, że pacjent nic nie odczuwa. Oczywiście są takie obszary na skórze, jak bikini czy pachy, gdzie można czuć nieprzyjemne ukłucia, natomiast jest to wszystko jak najbardziej do zniesienia. Tak jak zostało też wspomniane powyżej nie wystarczy jeden zabieg takiej depilacji laserowej, ale potrzebnych jest kilka – kompletna ilość jest zależna od intensywności owłosienia i twardości włosa. Niektórzy pacjenci delikatne ukłucia odczuwają przy tych ostatnich zabiegach, a niektórzy z kolei na początku. Kwestia ta jest bardzo umowna, ale zabieg sam w sobie można powiedzieć, że jest praktycznie bezbolesny.

Przeciwwskazania

Jak przy każdym zabiegu, przy depilacji laserowej również są pewne przeciwwskazania. Lekarz robi zazwyczaj wywiad z pacjentką i ocenia czy depilacja może zostać wykonana. Jeśli pacjent ma choroby związane z przebarwieniami lub rany na skórze, niestety taki zabieg nie jest wskazany.

Przeczytaj też: http://czarodziejskieliny.pl/o-tym-czy-warto-w-cieple-kraje-wyjezdzac-zima/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here