Bezpieczna farba do włosów – jak ją wybrać?

0
1172
farby do włosów
fot. pexels.com

Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne farbowanie włosów. Szczególnie wtedy, gdy nie noszą one konkretnego typu farbowania, np. ombre, ale mają jednolity kolor na całej długości włosów. Jeśli ty również samodzielnie farbujesz włosy – zapoznaj się z tym mini poradnikiem i zobacz na co warto zwracać uwagę przy wyborze farb do włosów, aby były to farby bezpieczne.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/najlepsze-farby-do-wlosow/

Farby do trwałej i tymczasowej koloryzacji

Koloryzacja włosów może być trwała i nietrwała. Pierwsza z nich polega na tym, że zastosowana farba wnika w strukturę włosa i zmienia jego kolor na zawsze. Drugi rodzaj farbowania polega natomiast na nadaniu koloru zewnętrznej powierzchni włosa, tutaj farba nie wnika w głąb każdego pasma. Z tego względu, że trwała koloryzacja wymaga zastosowania mocnych środków – farby do tego typu zmiany kolorów posiadają składniki niekoniecznie bezpieczne dla skóry głowy czy też włosów.

Farby do trwałej koloryzacji bazują głównie na amoniaku. To on pozwala zmienić kolor włosów i utrzymać go na długo. Skutkiem są pojawiające się odrosty i kolor, który z czasem staje się wyblakły. Jeśli kolor w trwałej koloryzacji mógłby z włosów zejść, wówczas takich skutków by nie było. Inaczej jest przy koloryzacji tymczasowej, gdzie kolor pozostaje na zewnętrznej części włosa. Z tego względu odrost się nie pojawia, a kolor schodzi w sposób jednolity. Farby do takiej koloryzacji bazują głównie na składnikach naturalnych, dlatego też nie mają aż takiej mocy zmiany koloru włosów oraz są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla zdrowia i kondycji skóry głowy oraz włosów.

Farbowanie trwałe czy tymczasowe?

Jeśli chodzi o kwestię bezpiecznego wpływu farby, to oczywistym jest, że lepiej sprawdzi się ta do koloryzacji tymczasowe. Nie każdy chce uzyskać tylko taki chwilowy efekt. Wówczas zaleca się farbowanie trwałe. Ważne jest, aby do takiego zabiegu wybierać farby, które poza amoniakiem i substancjami rozjaśniającymi, mają wiele składników odżywczych, które choć w jakimś stopniu wykazują pielęgnacyjny wpływ podczas całego farbowania. Dzięki temu z jednej strony można zadbać o nowy kolor i kondycję włosów.

Przeczytaj też: http://www.muscular.pl/makijaz-permanentny-brwi-rodzaje-i-pielegnacj/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here