Kuracja serum dla twoich włosów

0
1028
serum
fot: pixabay.com

Nasze włosy codziennie wystawiane są na działanie wielu szkodliwych czynników. Nie czekajmy aż staną się matowe i łamliwe, zadbajmy o właściwą pielęgnację na co dzień, a odwdzięcza nam się pięknym wyglądem. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/serum-do-wlosow/

Jesienią i zimą szkodzą im niskie temperatury, mróz, suche powietrze w nagrzanych pomieszczeniach. Te drastyczne zmiany temperatur, a także czapki sprawiają, że nasze włosy szybciej się elektryzują, stają się łamliwe, pozbawione blasku. Latem przesusza je ostre słońce, słona morska woda, czy chlor na basenie. Negatywnie na ich kondycje wpływają też codzienne zabiegi upiększające, takie jak farbowanie, prostowanie, modelowanie na szczotce. Niemal co dnia używamy suszarki i kosmetyków do stylizacji, jak lakiery, żele czy gumy do układania włosów. Wszystko to pogarsza stan naszych kosmyków. Nie wystarczy zminimalizować wpływ czynników zewnętrznych czy ograniczenie inwazyjnych kosmetyków. Bez odpowiedniej pielęgnacji nasz włosy nie odzyskają zdrowego wyglądu.

Dobierz odpowiedni rodzaj serum dla twoich włosów

Dla poratowania stanu swoich włosów najczęściej sięgamy po odżywki lub maski odżywcze. Czy to wystarczy? Czym różni się od nich serum, jeśli chodzi o działanie. Maski i odzywki dobrze jest stosować kilka razy w tygodniu. Jeśli jednak stan naszych włosów znacząco się pogorszył, taka pielęgnacja może okazać się niewystarczająca. W takim wypadku konieczne będzie nałożenie serum, które w odróżnieniu od pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych, zawiera wiekszą ilośc skoncentrowanych substancji aktywnych, które wnikają w głąb włosa i odżywiają je. Najczęściej ich baza są oleje, zawierające dobroczynne witaminy i składniki nawilżające. Odbudowują strukturę włosa i zabezpieczają na pewien czas przed wpływem szkodliwych czynników.

Właściwa aplikacja

Serum może sprawić, że nasze włosy na nowo zyskają zdrowy wygląd i blask. Musimy jednak zwrócić uwagę na właściwa aplikację, aby serum mogło efektywnie zadziałać. Nakładamy je na wilgotne włosy, wmasowują od nasady aż po końce, a następnie pozostawiamy przez dłuższy czas, aby składniki odżywcze się wchłonęły. Możemy zawinąć je na ten czas w gruby ręcznik lub foliowy czepek, by przyspieszyć ten proces.

Przeczytaj też: http://www.muscular.pl/cienie-do-powiek-o-kremowej-konsystencji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here