Akcesoria do jogi – warto je kupić?

0
3056
Akcesoria do jogi – warto je kupić?

Jedno z podstawowych pytań, jakie sobie zadają ludzie rozpoczynający swoją przygodę z jogą, będzie dotyczyło konieczności zakupu niektórych akcesoriów. Innymi słowy, czy do jogi wystarczy niewielki kawałek podłogi oraz silna motywacja, czy też należałoby zastanowić się nad zakupem maty do jogi, bolstera, paska bądź klocków. O ile mata wydaje się niezbędnym elementem, to w przypadku pozostałych produktów nie ma konieczności natychmiastowego ich nabycia. Lepiej zobaczyć, czy joga stanie się naszą codziennością i nie skończy się jedynie na słomianym zapale. Po jakimś czasie pewnie i tak zapragniemy wzbogacić zestaw pomocy do praktykowania jogi. Jakie akcesoria są szczególnie pożądane?

Maty do jogi

W zasadzie, mata jest podstawowym produktem wykorzystywanym w praktykowaniu jogi i warto pomyśleć o jej zakupie w miarę szybko. Wydatek nie jest duży, w przeciwieństwie do komfortu użytkowania. Mata nie tylko wyznacza nam określone i stabilne miejsce do ćwiczeń, ale przede wszystkim gwarantuje wygodę wykonywania poszczególnych pozycji. Zapobiega ślizganiu się, co jest ważne zarówno przy pozycjach stojących, jak i przy tych wymagających podpierania się rękami. Z kolei jej funkcje amortyzujące pozwalają odciążyć punkty na ciele podparcia asan.

Klocki i pianki

Klocki drewniane lub z korka pomagają w dostosowaniu określonej pozycji do predyspozycji konkretnej osoby oraz wymagań danej asany. Klocki zapewniają komfort ćwiczenia i przede wszystkim pełnią funkcję stabilizującą podczas obciążenia. Pianki stanowią ciekawą alternatywę dla klocków drewnianych i wyróżniają się niezwykłą lekkością, dzięki czemu wyjątkowo sprawdzają się w podroży, kiedy zależy nam na niezbyt ciężkim bagażu. Trzeba jednak pamiętać, że mała masa oznacza też mniejszą stabilność.

Bolstery

To rodzaj wałka pomocnego w prawidłowym ułożeniu ciała, szczególnie w pozycjach siedzących i leżących. Bolstery najczęściej mają wypełnienie z łuski gryki, co jest świetną wiadomością dla alergików. Dotychczas nie zanotowano przypadków uczulenia na ten produkt. W związku z tym, że sucha łuska gryki nie nasiąka wodą, nie pleśnieje i nie atakują jej pasożyty, to bolster nie wymaga jakichś wyjątkowych warunków do przechowywania. Warto jeszcze podkreślić, że łuska gryki ma potwierdzone działanie lecznicze w schorzeniach reumatycznych, bólach stawów i mięśni oraz zmianach zwyrodnieniowych, więc zastosowanie bolstera nie tylko pomoże w samym praktykowaniu jogi, ale także daje dodatkowy efekt rehabilitacyjny.

Paski

Są to najczęściej bawełniane taśmy, dzięki którym zdecydowanie łatwiej wykonać wiele asan o charakterze rozciągającym ciało.

Akcesoria do jogi warto je kupić2

Warto przy tym wspomnieć, że sklepy specjalistyczne mają w swojej ofercie gotowe zestawy do jogi dla początkujących http://jogastyl.pl/pol_m_Zestawy-do-jogi-161.html zawierające wspomniane wyżej wszystkie akcesoria. Zestaw jest tak skomponowany, aby osoba słabo rozeznana nie musiała zastanawiać się nad tym, co wziąć. Oprócz maty do jogi, paska, bolstera i drewnianego klocka, który jest w takim zestawie, można w późniejszym czasie domówić specjalne krzesło do jogi, pokrowiec na matę, a nawet płyty z muzyką relaksującą.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here