Jak przygotować się do sezonu windsurfingowego?

0
1888

Choć dla prawdziwych miłośników sezon na windsurfing nie kończy się nigdy to jednak nie każdy ma możliwość by pływać na desce przez okrągły rok. Co prawda nawet wtedy gdy sezon w Polsce już się skończył można korzystać z wyjazdów do baz zagranicznych, gdzie właściwie sezon na windsurfing trwa nieprzerwanie, ale jak wiadomo nie każdy może sobie na to pozwolić.

Poza tym w Polsce mamy naprawdę świetne warunki do uprawiania tej dyscypliny. Idealne warunki wietrzne, sezon który trwa całe pięć miesięcy – a więc całkiem sporo, wiele baz windsurfingowych oraz szkół o bardzo szerokiej ofercie. Nauka windsurfingu może odbywać się w grupach lub indywidualnie, na różnych poziomach zaawansowania.

Osoby początkujące, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z windsurfingiem mogą się przygotować jeszcze zanim przystąpią do kursu. Choć windsurfing uprawiać może każdy, to osoby, które mają ogólną dobrą kondycję fizyczną będą miały łatwiej. Warto na 2-3 miesiące przed kursem zadbać o ogólną sprawność organizmu wybierając dowolną, ulubioną przez siebie aktywność. Oczywiście nie zaszkodzi też zaczerpnąć nieco wiedzy teoretycznej – można poczytać różne blogi tematyczne, fora poświęcone windsurfingowi. Ale oczywiście na kursie nie zabraknie również wiedzy teoretycznej, od której zaczynają wszyscy kursanci.

Przygotowanie do sezonu u osób zaawansowanych wygląda trochę inaczej. Po pierwsze sprzęt – ci którzy pływają na desce już dłuższy czas mają własny sprzęt, który wymaga konserwacji i systematycznych przeglądów. Warto sprawdzić go przed sezonem, jeśli coś się zużyło, wymaga naprawy lub wymiany – warto to zrobić właśnie teraz. To samo dotyczy stroju, w którym będziemy pływać. Kondycja to również ważna kwestia także u osób, które pływają na windsurfingu regularnie. Warto dbać o nią cały czas i systematycznie zmuszać do pracy mięśnie, które są tak potrzebne przy windsurfingu.

I na koniec – warto zadbać o mnóstwo dobrej energii, która pozwoli jeszcze mocniej cieszyć się początkiem nowego sezonu windsurfingowego, od którego dzieli nas coraz mniej czasu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here